Chorvatsko autem

Dobře naplánovaná cesta je základem úspěchu především, když do Chorvatska cestujete poprvé. Záleží jen na Vás, zda dáte přednost dálnicím nebo zvolíte cestu po okresních silnicích. Pravdou je, že většina z těchto cest po kterých pravděpodobně pojedete, je ve velmi dobrém stavu. Vyhnete se poplatkům na dálnicích, ale na určené místo dojedete o několik hodiny později. Bohužel ani dálnice nemusí být obzvlášť rychlé a to zejména na konci týdne, kdy se tu běžně tvoří několikakilometrové kolony.

Cestu na svoji dovolenou budete volit pravděpodobně přes Rakousko a Slovinsko, kde Vás většina ukazatelů bude směřovat na dálnici. Všem doporučujeme Rakouskou dálniční známku koupit už v ČR. Nabízí ji většina čerpacích stanic, které budou při cestě.

Kdy vyjet

Ideální doba pro cestování je uprostřed týdne. Záleží ale na tom, jestli jste si již ubytování sehnali nebo jedete „na slepo“. V průběhu týdne se v mnoha lokalitách špatně hledá ubytování za rozumnou cenu, protože turisté odjíždí nejčastěji až na konci týdne.

Tankování

Pokud chcete na cestě do Chorvatska ušetřit na pohonných hmotách, doporučujeme natankovat plnou nádrž v ČR a následně tankovat až ve Slovinsku, nejlépe v Chorvatsku. V ČR a Slovinsku většina čerpacích stanic funguje 24 hodin denně. V Chorvatsku jsou v hlavní sezoně čerpací stanice v provozu od 7:00 do 22:00. Ceny benzínu se různí, aktuální informace o cenách naleznete na: http://www.ina.hr/

Jak se zachovat v případě dopravní nehody

Pokud jste svědky nebo jste sami způsobili dopravní nehodu, zabezpečte místo v dostatečné vzdálenosti výstražným trojúhelníkem a nehodu okamžitě nahlaste. V případě poškození Vašeho vozidla si po příjezdu policie vyžádejte zprávu o nehodě. Jako cizincům Vám musí být poskytnut překlad do rodného jazyka. Nikdy nepodepisujte protokol, kterému nerozumíte. Pokud se objeví jakékoliv nejasnosti, raději se obraťte na tlumočníka. Správně vypsaný protokol o nehodě Vám pomůže se vyhnout případným problémům na hranicích.

(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2023, All Rights Reserved