Telefonické hovory z Chorvatska do ČR

Důležitým krokem pro možnost volání a posílání ze zahraničí je aktivování služby roaming na Vašem mobilním telefonu. Při volání nejprve vytočíte směrové číslo České republiky 00420 a následně zadáte číslo volaného účastníka. Při hovorech z mobilu se dvě první nuly nahrazují znaménkem + ( tedy +420 )

V případě, že nemáte mobilní telefon k dispozici je možno využít výše zmíněnou poštu, která má v Chorvatsku označení HP. K dispozici Vám jsou také veřejné automaty, které fungují na karty. Kartu je množno zakoupit v novinových stáncích nebo na poště. Jedna minuta volání do ČR stojí cca 5,4 kuny.

Telefonické hovory v rámci Chorvatska

I pro vnitrostátní hovory budete potřebovat předvolbu, kterou zadáte před volané číslo. Směrová čísla jsou přiřazena podle okrsků (žup).

Směrové číslo, Župa

01 Zagreb i zagrebačka
020 Dubrovačko-neretvanska
021 Splitsko-dalmatinska
022 Šibensko-kninska
023 Zadarska
031 Osječko-baranjska
032 Vukovarsko-srijemska
033 Virovitičko-podravska
034 Požeško-slavonska
035 Brodsko-posavska
040 Međimurska
042 Varaždinska
043 Bjelovarsko-bilogorska
044 Sisačko-moslavačka
047 Karlovačka
048 Koprivničko-križevačka
049 Krapinsko-zagorska
051 Primorsko-goranska
052 Istarska
053 Ličko-senjska

Telefonické hovory z ČR do Chorvatska

Stejné jako telefonování z Chorvatska do ČR, jen místo českého předčíslí vytočíte 00385 ( z mobilního telefonu +385)

Posílání textových zpráv z Chorvatska do ČR

I pro posílání textových zpráv ze zahraničí si musíte aktivovat službu roaming. Při zadávání čísla je nutné stejně jako při volání ze zahraničí zadat předčísli 00420 (pro mobilní telefony +420)

Posílání textových zpráv z ČR do Chorvatska

Stejné jako posílání textových zpráv z Chorvatska do ČR, jen místo českého předčíslí zadáte 00385 ( z mobilního telefonu +385)

Operátoři poskytují i slevy a slevové balíčky pro všechny, kteří rádi telefonují. U operátora T- mobile se zvýhodněné programy nazývají T-mobile Cestovatel a T-mobile Happy roaming, který nabízí levnější zprávy. Operátor O2 má zvýhodněné balíčky v nabídce také. Pro více informací se obraťte na svého perátora. Ceny se mění každým rokem.

Důležitá informace – Pokud zůstanete v Chorvatsku bez mobilbího telefonu a bez prostředků, je možné využít službu přímé volání do ČR, které se uskuteční na účet volaného. Více informací si zjistěte u svého operátora.

(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved