Ostrov Cres

Chorvatsko - Veli Lošinj

Ostrov Lošinj leží v severní části Kvarnerského zálivu. V minulosti byl spojen úzkou šíjí s blízkým ostrovem Cres. Ta byla ale pro snadnější proplutí lodí prohloubena a rozšířena a ostrovy se nadobro od sebe oddělily. Nyní jsou spojeny zvedacím mostem u městečka Osor.

Mali Lošinj

Centrem ostrova je město Mali Lošinj s důležitým přístavem v zátoce Luka Mali Lošinj. Okolí města je obklopeno hustou zelení a zdejší pláže nabízí výborné možnosti ke koupání. Pro svoje kvalitní ovzduší v kombinaci s křišťálově čistým mořem bylo město v devatenáctém století vyhlášeno za přírodní lázně.

Veli Lošinj

Bývalé centrum ostrova Veli Lošinj je charakteristické 4km dlouhou promenádou, která jej spojuje s městem Mali Lošinj. Návštěvníkům připlouvajícím loděmi jistě utkví v paměti pěkný přístav a vysokými domy a restauracemi v povzdálí.

Místní atrakce

Okolní moře se může pochlubit skupinou asi 100 delfínů, kteří s oblibou prozkoumávají okolo plující lodě. Pro udržení tohoto společenství jsou dána pravidla, která turista musí při setkání s delfíny dodržovat. Důležité je nekrmit delfíny a nerušit je rychlou a hlasitou plavbou.

Spojení s pevninou

Trajekt vyplouvá několikrát týdně ze Zadaru do přístavu ve městě Mali Lošinj. Případně je možné využít také pravidelné trajektové spojení Cres – Zadar. Samozřejmě je nutné se nejdříve dostat přes most na ostrov Cres.


Chorvatsko - Veli Lošinj
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved