Riviéra Crikvenica

Chorvatsko - Crikvenica - pohled na přístav
foto Ivan

Crikvenická riviéra se nachází na pobřeží Kvarnerského zálivu. Je tu množství menších letovisek. Mezi ty největší patří Crikvenica, Selce, Jadranovo a Dramalj.

Hlavní město

Na okraji městečka Crikvenica se nachází pěkná oblázková pláž, která je jednou z největších a nejkrásnějších v Chorvatsku. Byla ji dokonce udělena „modrá vlajka“, což je titul pro nejlépe upravené a pláže a čistou vodu. Po celé riviéře můžeme najít mnoho hezkých pláží, které jsou převážně oblázkové nebo kombinované s pískem.

Kam vyrazit?

Pro milovníky rybích specialit se v místních restauracích dělají ty nejlepší pokrmy, které chutnají ještě lépe v kombinaci s dobrým vínem, které Vám bude nabízeno. Když se celé město zahalí do tmy, doporučujeme procházku po pobřežní promenádě. Zvuk cvrčků se prolíná s jemným šuměním vln a z pobřežních barů a restaurací se ozývají tlumené hlasy hostů. Je to něco, co Vám může nabídnout jen málo turistických středisek, mezi nimiž město Crikvenica nechybí. Už po mnoho let je oblíbené mezi turisty a mezi českými především. Místní se na návštěvy čechů těší a vždy Vás budou vítat s otevřenou náručí. Mimo to je možné se vydat na výlet, například na ostrov Krk nebo do horské oblasti Gorski kotar.


Chorvatsko - Crikvenica pláž
foto andreig40
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved