Ostrov Vis

Chorvatsko - ostrov Vis - kostel Sv. Mikuláše
foto Mogwai2009

Přístup na ostrov Vis byl ještě před několika lety zakázán. Sloužil chorvatským vojákům jako oblast pro testování zbraní a pro výcvik armády.Nyní je jedním z nejoblíbenějšícj míst pro rekreaci a především potápění v celém Chorvatsku. Vojenské objekty ustoupili turistickému ruchu a vojenský prostor se zmenšil na několikakilometrovou oplocenou oblast. Bývalé kasárny se úspěšně přeměnily na hotely a penziony. Cvičiště byla vyklizena, aby ostrov Vis mohl úspěšně těžit z cetovního ruchu. To se mu úspěšně daří a hlavně mezi potápěči je oblíbenou destinací. Šnorchování, ale i hloubkové potápění lze praktikovat na celém pobřeží ostrova.

Nad malou vesničkou Podšpilje se nachází vchod do jeskyně bývalého prezidenta komunistické Jugoslávie J.B.Tita. V období druhé světové války používali jeskyni jako úkryt místní partyzáni a její návštěva bude určitě zajímavým zpestřením dovolené či výletu na ostrov.

Nachází se tu dvě hlavní střediska. Kromě hlavního města Vis turisté také často navštěvují město Komiža, které leží na opačné straně ostrova. Na ostrově lze najít mnoho malých vesniček, kde místní mají nesčetné množství polí a políček, na kterých pěstují vinnou révu.

Důležité informace najdete na internetových stránkách www.tz-vis.hr

(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved