Istrijský poloostrov

Dovolená snů

Istrijský poloostrov je největším polostrovem Jadranu a zároveň největší rekreační oblastí Chorvatska. Je to kraj, kde harmonicky splývají antický amfiteátr, středověké baziliky a kamenná městečka s moderními turistickými komplexy. Najdeme tu také překrásné zátoky s oblázkovými nebo uměle upravenými betonovými plážemi.

Nejvíce letovisek, hotelů a kempů najdeme na západním pobřeží, které je velmi členité. K jižní části polostrova přiléhají malé skupiny ostrůvků, z nichž nejnámější Brijuni Vás uchvátí svou přírodní krásou, pro kterou byly vyhlášeny národním parkem.

Krásná příroda, čisté moře, dobře vybavená turistická centra a pohostinné obyvatelstvo jsou hlavním, nikoliv však jediným důvodem, proč tisíce turistů ze všech částí Evropy přijíždí každoročně na istrijskou riviéru. Na mimořádném rozvoji turistiky v tomto regionu má velkou zásluhu i snadná dopravní dostupnost a dobrá silniční a železniční síť spojující tento přenádherný poloostrov se všemi hlavními dopravními cestami v Evropě.

Istrijská letoviska jsou mezi sebou projena pravidelnými autobusovými linkami. Pokud budete mít zájem, je možno využít služeb dopravců nebo taxi člunů a vyrazit na výlet na nedaleké ostrovy.

Istrijský poloostrov je obecně znám jako část Jadranského pobřeží, kde nejsou celoroční výkyvy teplot příliš extrémní. Na jaře se celý ostrov pokryje hustou zelení, která skrývá nehostinný krasový podklad.

(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved