Umag

Chorvatsko - Umag 2009

Poloostrov Umag je turistickým centrem se vším všudy. Jeho bohatá historie tu zachovala mnoho památek, z nichž většina se nachází ve staré části stejnojmeného hlavního města. V dobách antického Říma tu byla osada Umacus, po které bylo město později přejmenováno. Každý den turistický vláček sváží rekreanty z pobřežních částí do centra města, aby si zachovalé památky dýchající dávnými časy mohli prohlédnout. Na své si tu přijdou milovníci rybích specialit, které servírují všechny místní restaurace. Okolí přístavu je rybími pokrmy přímo provoněno. K rybám upravovaných na mnoho způsobů servírují místní víno, které je proslaveno svoji výbornou chutí.

Na poloostrově se nachází také mnoho sportovních areálů. Nejznámější je tenisový areál v rekreační oblasti Stella Maris, který je již po několik let národním tenisovým centrem. Každým rokem v srpnu se tu koná Croatia open, což je oficiální mistroví Chorvatské republiky v tenisu.

Na milovníky výletů na lodi místní také nezapomněli. Nabízejí lodní výlety do Slovinska, Benátek v Itálii, národního parku Brijuni a mnoha dalších destinací.


Chorvatsko - Umag 2009
Chorvatsko - Umag 2009
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved