Poloostrov Pelješac

Chorvatsko - Mali Ston
foto {Jadranka}

Poloostrov Pelješac se nachází v jižní části Chorvatska poblíž Dubrovniku. Hned po Istrii je to druhý největší poloostrov této země. Pro obyvatelstvo má velký význam pěstování oliv, vína a rybolov. Jsou to činnosti které se na ostrově prováděli již před několika staletími. Tradice výroby kvalitního vína dingač a postup se předává z generace na generaci.

Střediska

Hlavní střediskem ostrova je přístavní město Orebič. V minulosti bylo významnou lodní křižovatkou. Vyplouvali ostud lodě do mnoha moří, z nichž se mnoho už nikdy nevrátilo. Byl to asi úděl námořníků, dnes lze obdivovat krásné moderní jachty a výletní lodě v místním přístavu. Historie námořnictva je zachacena v místním muzeu. Orebič může turistům nabídnou velmi atraktivní pláže, nádherné zátoky a především zeleň, které je všude víc než dost. Dalšími turistickými středisky jsou Trstenik, Žuljana, Postup, Trpanj a jiné. Trpanj je oblíbeným cílem mnoha rybářů. Zdejší vody jsou zajímavé tím, že se tu mísí sladká a slaná voda.

Doprava na ostrovy

Z Orebiče a celkově z celého poloostrova je výborná dostupnost na mnoho ostrovů v Jadranské moři. Na ostrov Korčula jezdí z Orebiče pravidelná trajektová linka. Vyplouvají odtud také lodě na ostrovy Mljet, Hvar a mnoho dalších. Lodní linky na menší ostrovy nevyplouvají každý den, ale nejčastěji dva nebo tři dny v týdnu. Samozřejmě je možné si zaplatit soukromý výlet s místními lodními dopravci.


Chorvatsko - Cesvinica
foto {Jadranka}
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2023, All Rights Reserved