Ostrov Krk

Chorvatsko - Ostrov Krk - vesnice na severu ostrova

Krk je největším ostrovem z celého Jadranu. Na ploše 410 km čtverečných se rozprostírá řada nádherných oblázkových pláží a hustých subtropických porostů. Na ostrově se nachází celá řada turistických středisek z nichž nejznámější jsou město Krk, Vrbnik, Baška, Punat, Njivice, Malinska a další.

Krk

Město Krk je správním, kulturním a turistickýcm střediskem celého ostrova. Největším lákadlem turistů je kromě pláží bohatá historie, která již zažila mnoho politických režimů od dávných Římanů až po nacisty. Nad celým městem se trůní kopule katedrály Nanebevzetí Panny Marie.

Vrbnik

Město Vrbnik je proslavené nejen v Chorvatsku pro svoje kvalitní bílé víno Vrbnička žlahtina. Tuto odrůdu udajně nelze nikde jinde než na Krku pěstovat.

Baška

Baška je známá především pro svoji nádherně upravenou kilometr dlouhou písečnou pláž, která je vyhledávána nejen turisty z České republiky.

Příroda

Východní část je ošlehaná od častých větrů, které tudy vanou. Přívětivější západní polovina ostrova je plná turistických center, upravených pláží a bujné vegetace. Na množství okolních ostrůvků se nachází mimo jiné i rezervace supa bělohlavého. V zátoce Soline je možno se vykoupat v mísním léčivém bahně, které dokáže odstranit problémy s klouby.

Spojení s pevninou

S pevninou je spojen mostem který vede z obce Omišalj do města Kraljevica na pevnině. Při přejezdu mostu směrem na ostrov se nevyhnete poplatkům. Za osobní automobil a motocykl je vyžadován poplatek 30 kun, za auto s přívěsem 40 kun. Na Krku se nachází také letiště, na kterém přistávají i dopravní letadla.


Chorvatsko - Ostrov Krk - jih ostrova poblíž Bašky
Chorvatsko - Ostrov Krk - pláž Stara Baška
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved