Ostrov Rab

Chorvatsko - pláž Pudarica na ostrově Rab
foto Vjekoslav1

Ostov Rab, mezi tirusty známý jako perla Jadranu, je jednoznačně jeden z nejkrásnějších chorvatských ostrovů. Nachází se 80 km jižně od Rijeky a náleží do skupiny kvarnerských ostovů. Na ostorvě Rab se rozkládá bohatá vegetace, pobřeží má členitý charakter, moře je průzračně čisté a spousta historických památek dotváří kouzelnou atmosféru ostrova. Mezi paláci, kostely a úzkými uličkami je vidět odraz středomořské kultury. Ne nadarmo se městu Rab říká malý Dubrovník. Ostrov Rab je mezinárodně uznávaným lázeňským místem s blahodárnými účinky pro alergiky a astmatiky.

Jak se na ostrov dostat?

Spojení s pevninou zajišťuje na pravidelných lodních linkách trajekt, který vyplouvá z městečka Jablanac. V letních měsících je možno využít i speciální trajektové linky Lopar (Rab) – Baška (Krk).

Hlavní město

Město Rab je hlavním střediskem stejnojmeného ostrova. Hlavní město je obklopeno středověkými hradbami, za kterými se nachází upravený park a pláž. Kromě zařízení pro turisty jsou tu k vidění také gotické paláce a jiné stavby.

Středisko Lopar

Za zmínku určitě stojí podle mnohých nejatraktivnější písečná pláž v celém Chorvatsku, která se jmenuje Rajská pláž. Ta se nachází poblíž kempu San Marino ve středisku Lopar. Středisko leží na severovýchodní straně ostrova ve vzdálenosti cca 13 km od města Rab. San Marino je moderní kemp s kvalitní infrastrukturou. Samozřejmě je možné se ubytovat i v partmánech, které jsou ve vzdálenosti cca 400 metrů od hlavní písečné pláže. Ta je díky jemnému písku vhodná především pro rodiny s malými dětmi. V létě se na Rabu koná jeden z největších festivalů v Evropě.

Důležité informace najdete na internetových stránkách www.rab.hr


Chorvatsko - Ostrov Rab - přístav Mišnjak
foto Vjekoslav1
Chorvatsko - Ostrov Rab - bouřka
foto Vjekoslav1
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2023, All Rights Reserved