Mljet

Chorvatsko - ostrov Mljet
foto jiquem

Ostrov Mljet se naprosto liší od ostatních ostrovů Chorvatska. Není to zcela opuštěný kus přírody ani turisty našlapané centrum. Mljet je obecně znám jako jedna z nejkrásnějších částí Chorvatska, kde si užijete to nejlepší koupání. Moře je spojeno úzkým průlivem s dvěma nádhernými lagunami – Veliko a Malo jezero. Voda v lagunách je o tři až pět stupňů teplejší než v okolním moři a je také méně slaná. Stačí se jen položit na hladinu a užívat si božský klid.

Jak se sem dopravit?

Na ostrov Mljet se lze pohodlně nechat dopravit lodí z ostrova Pelješac. Pokud se chcete dostat do Národního parku, který leží v západní části ostrova, budete muset zaplatit vstupné. Vstupenka pro návštěvníky nad 18ti let stojí 65 kun. Pokud je Vás více, skupinová sleva na osobu je 12 kun. Důchodci, studenti a děti zaplatí 45 kun. Děti do 6ti let mají vstup do Národního parku Mljet zdarma. Všechny ceny se vztahují na hlavní sezonu.

Čeho se vyvarovat?

Stejně jako všechny národní parky má i národní park Mljet pravidla, která je nutno dodržovat. Doporučujeme si je pečlivě nastudovat, za jejich případné porušení Vám hrozí pokuta až do výše 15000 korun.

Co zde dělat?

Vodní radovánky a válení na pláži jsou na ostrově samořejmostí. Ti z Vás, kteří mají rádi pěší turistiku si tu přijdou na své. Nejvyššího bodu ostrova, který leží cca 500 metrů nad mořem lze dosáhnout i na jízdním kole. Pro tyto druhy turistiky jsou tu přímo ideální podmínky. Při výšlapech nezapomeňte na dodržovaní pitného režimu.

Důležité informace naleznete na internetových stránkách www.np-mljet.hr

(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved