Ostrov Hvar

Chorvatsko - ostrov Hvar
foto Vjekoslav1

Hvar je ostrov s bohatou historií jonských Řeků, Římanů a Benátčanů. Je to ostrov rybolovu, vinné révy, fíků, levandule a rozmarýnu. Je to také a to především ostrov zaslíbený turismu, kde za zvuku cikád a exotické vůně subtropických rostlin užívají odpočinku a relaxu turisté z celého světa. S 2724 hodinami slunečního svitu ročně je to nejslunnější ostrov z celého Chorvatska. Pro své přívětivé klima a bujnou subtropiclu vegetaci je nazýván Chorvatskou Madeirou.

Hvar

Centrem ostrova je město Hvar. Nejčastěji navštěvované památky města jsou městské divadlo, chrám sv. Štěpána, františkánský klášter a pevnosti Španjol a Napoljun, která se rozprostírá nad městem.

Stari Grad

Druhým největším městem je Stari Grad. Je zároveň nejstarší osadou na ostrově, která byla založena Řeky roku 384 př.n.l.. Nejvíce navštěvovanými památkami jsou kyklopské hradby a letní sídlo básníka Hektoroviče. Z nedalekého přístavu má Starigrad dobré spojení se Splitem, Dubrovníkem a nedalekými ostrovy Korčula a Lastovo. Dalšími oblíbenými turistickými středisky jsou města Jelsa, Vrboska, Basina a městečko Sučuraj.

Doprava na ostrov

Na ostrov je možné se dopravit pravidelnou trajektovou linkou Split – Starigrad – Split. Po příjezdu autobusu do Splitu přistoupíte na trajekt a po cca 90 min. plavby následuje doprava do Vámi zvolené lokality. Pokud v dopravě využíváte vlastní automobil, můžete využít i kratší trajektový spoj Drvenik – Sučuraj. Zkrátíte si tak cestu cca o hodinu.

Důležité informace najdete na intenetových stránkách www.hvar.hr


Chorvatsko - ostrov Hvar
foto Vjekoslav1
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved